SERDAR-ORTAC

زندگینامه و شرح فعالیتهای سردار ارتاچ:

جريان آشنايي پدر و مادر سردار و ازدواج آنها به اين صورت است كه، پدر سردار اورتاچ که اصلیتش ترکمنستانی است، در هنگام انجام کارش با مادر وی آشنا می شود و سرانجام در سال 1969 با هم ازدواج می کنند و ثمره این ازودواج فرزندی بود که انگار دنیا انتظارش می کشید تا پا به دنیا بگذارد و قلب همه را تسخیر کند.

 این فرزند که همان "سردار اورتاج" است  در روز شانزدهم ماه شوبات یعنی (27 بهمن) 1970 در استانبول ترکیه چشم به جهان گشود. مقطع دبستان را در مدرسه ای به نام  "Kocamustafapaşa" و دوران راهنمایی را در مدرسه"Suadiye" سپری کردو بالاخره دبیرستان را در دبیرستان "Meslek" پشت سرگذاشت. پس از پایان دوران دبیرستان توانست در رشته زبان و ادبیات آمریکایی از دانشگاه "Bilkent" آنکارا قبول شود اما به دلیل علاقه بیشتر به شعر و موسیقی در 20 سالگی درسش را نیمه رها کرد و به عنوان "DJ" در رادیوها و کلوپ ها به فعالیت شروع کرد که اولین فعالیت وی در شبکه رادیویی بنام "İstanbul FM 106" بود. یک سال در این رادیو به  فعالیتهایی مختلف از جمله تهیه کنندگی برنامه های رادیویی پرداخت.

 در بازگشایی رادیوهای خصوصی وی به عنوان یک هنرمند رادیویی از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار بود.

و اما شروع کار خوانندگی سردار بدین گونه شروع شد که یک تهیه کننده، که برنامه های سردار اورتاچ را با دل و جان دنبال می کرد، از او درخواست تا با شرکت "Raks Müzik" قراردادی منعقد کند. بدین طریق سردار اورتاچ توانست شعرهایی را که تا آن زمان نوشته بود را با صدای خودش به اجرا در آورد.

به همین منوال اولین آلبوم خود را با نام "Aşk İçin" در سال 1994 به دنیای موسیقی ارائه کردو سرسبد این آلبوم کلیپ فوق العاده زیبا، معروف و پرطرفدار "Karabiberim" بود که یک میلیون فروش داشت و شاید کسی پیدا نشود که از این اثر بی اطلاع باشد. این باعث شد که سردار اورتاج به  یک نام فراموش نشدنی تبدیل شود. 

به همین ترتیب دومین آلبومش را با نام "Yaz yagmuru" در سال 1996 عرضه کرد و بعد از عرضه این آلبوم مدتی را در مکزیک گذراند و در مکزیک  آلبوم "Loco Para Amar" را به زبان اسپانیایی ارائه کرد.

وی در این آلبوم بیشتر آهنگ های آلبوم "Yaz Yağmuru"  خود را به زبان اسپانیایی ترجمه و اجرا کرده است. این آلبوم در مکزیک با استقبال زیادی روبرو شد و به موفقیت زیادی دست یافت و یک کار ماندگار شد.

و سومین آلبومش را با نام "Gecelerin Adami" در سال 1998 عرضه کرد.این آلبوم به قدری زیبا و حیرت آور بود که  آهنگ های این آلبوم به ترتیب در صدر جدول بهترین آهنگها قرار گرفتند.

و چهارمین آلبوم خود را با نام  "Bilsem Ki" در سال 1999 عرضه کرد.این آلبوم از هر لحاظ کامل بود و کم و کاستی نداشت و از آن میشود به عنوان یک شاهکار یاد کرد.آهنگ  "Bilsem Ki" یک آهنگ  ملایم و بسیار زیباست که کمتر کسی است که آن را نشنیده باشد، آهنگ "Asrın Hatası" آهنگی است شاد و مهیج با متنی زیبا  که همه اینها باعث شد در سال بیشترین شنونده را داشته باشد. این آلبوم نیز از آلبوم های به یادماندنی است.

بعد از ارائه آلبوم "Bilsem ki" نام سردار اورتاج به عنوان یک شاعر و آهنگساز عالی و یک هنرمند پایدار در میان سایر هنرمندان ترک ثبت شد.

وی در هر دوره شعرها و آهنگ های جدید و زیبا  می نوشت و می ساخت بدون توجه به شایعاتی که در باره وی نشر یافته بود در این راه  با شجاعت و اعتماد به نفس بی نظیرش به سرعت به راه خود ادامه می داد.

سردار اورتاچ درمدت سه سال که آلبومی به بازار عرضه نمی کرد، آهنگ هایی می نوشت و به خواننده های مختلف می داد تا به این طریق نیز نام خود را جاودان کند.

نمونه هایی ای از این آهنگها :

 آهنگ معروف و به یادماندنی "Padisah"  برای سیبل جان.

آهنگ مشهور و محبوب "Kanasin" باز برای سیبل جان

آهنگ "Sandim ki" برای Petek dincoz

آهنگ "Kurudum" باز برای Petek dincoz

آهنگ "Yanlis Anladin" برای Burhan cacan

آهنگ "Erkekler"  برای  Ebru gundes

آهنگ "Harika" براي Ebro gundes

آهنگ "Iki melek" برای Bengu

و .............................

آهنگ "Ferman"  و  آهنگ  "Cumartesi"  براي آلبوم 2011  Ebru gundes

و بسیار بسیار آهنگ برای خواننده های ذکر شده و خواننده های دیگر که مجال نام بردن همه آنها نیست.

گویا  دیگر نمی شد نام او را به دست فراموشی سپرد ، انسان ها در هر کجا که بودند کارهای او را گوش می دادند.

سردار اورتاج آلبوم"Sahibinin Sesi" را در سال 2001 ارائه داد. او در این آلبوم تعدادی از آثارش را که توسط خوانندگان دیگر در گذشته اجرا شده بود و همچنین تعدادی از کارهای خود را که در آلبوم های پیشینش اجرا کرده بود را با تغییراتی بازخوانی و اجرا کرد.

و  آلبوم "Okyanus" را در سال 2002 عرضه کرد. آلبوم "Okyanus" با آهنگ "Geceleri yakip" توانست جزء  پر شنونده ترین آلبوم های سال 2002 شود.

و آلبوم "Çakra" را در سال 2004به بازار عرضه کرد که این آلبوم با استقبال خیلی خوبی واجه شد و با وجود  آمار بالای کپی برداری غیر مجاز از این آلبوم بیشترین فروش را در سال 2004 داشت.

سردار اورتاچ در اوایل سال 2005 کتابی با نام ""Bu Şarkılar Kimin İçin را عرضه کرد. این کتاب حاوی خاطرات او و داستان حقیقی هر یک از شعرهایش است.

سردار اورتاچ آلبوم "Mesafe" خود را در سال 2006 به بازار عرضه کرد. این آلبوم بسیار زیبا از بهترین آلبوم های سردار است که در آن برای هر سلیقه ای آهنگی ساخته است و کلیپ "Dansoz" با استقبال زیادی مواجه شد و نام سردار اورتاچ را بار دیگر بر اوج نشاند.

و در سال 2007 آلبومی به نام "Gold Remix" عرضه کرد که شامل 3 آهنگ جدید و 7 آهنگ ادیشن شده از آلبوم زیبای "Mesafe" است.

و در سال 2008 آلبوم بسیار زیبای "Nefes" را به بازار عرضه کرد. این آلبوم پرفروش ترین آلبوم سال 2008 شد و کلیپ "Seytan" که پرهزینه ترین کلیپ سال بود به عنوان بهترین کلیپ سال انتخاب شد.آهنگ "Heyecan" نیز از پرشنونده ترین آهنگهای سال شد. سردار با این آلبوم بار دیگر مهارت و هنر خود را به عرصه نمایش گذاست. 

و سال 2008 در سفر به آذربایجان تک آهنگ "Nedendir" را در آنجا به اجرا در آورد که از آهنگهای بی نظیر وی محسوب می شود و طرفداران زیادی نیز دارد.

در اوایل سال 2009 آهنگی بسیار زیبا و پرمحتوا با نام "Dunya" ارائه کرد و با اجرای زیبایش به آن روح ابدی بخشید.

در سال 2009 نیز با سفر مجدد به آذربایجان آهنگی به نام "Perisan Bir Esgi Hara Apardin" را در کنسرت آذربایجان خود در حضور خوانندگان آذری مانند "بال اوعلان" به اجرا در آورد و مورد پذیرش و استقبال حاضرین در کنسرت و مردم قرار گرفت. این اثر نیز به عنوان یک موفقیت در کارنامه کاری وی ثبت شد.

و همچنین در همان سال 2009 آلبومی نیز به نام "Gold mix" ارائه کرد. این آلبوم با چهار آهنگ جدید بسیار زیبا و مهیج و هشت آهنگ ادیشن شده از آلبوم دلنواز "Nefes" عرضه شد و با استقبال زیادی از طرف مردم روبرو شد.

آلبوم بعدي سردار در سال 2010 كه با تاخير به بازار عرضه شد دو باره از شاهكارهاي سرداره، به نام  Kara Kedi كه داراي 17 آهنگ عالي است تعدد زياد آهنگها هرگز اين آلبوم رو براي شنونده يكنواخت نميكنه و سردار براي ساختن اين آهنگ به چند كشور از جمله روماني و ... سفر كرده و هنرمندان زيادي كار كرده و براي اين آلبومش زحمت فراوان كشيده. اشعاري كه سردار براي اين آلبوم سروده از زيبايي و متانت بساري برخورداره.

در سال ۲۰۱۱ سردار آلبوم جدید خود با نام Gold mix 2011 رو روانه بازار کرد که مثل همیشه از آلبوم های موفق ، آهنگهایی با سبک متفاوت و زیبا رو شامل میشه. این آلبوم دارای 8 آهنگ جدید زیبا و 8 آهنگ رمیکس شده جذاب از آلبوم قبلی یعنی Kara Kredi میباشد.

بله. همه این موفقیت ها، پشتکاری قوی و اراده ای مصمم می طلبد که در سردار اورتاچ وجود دارد. آلبوم های وی که هر دوره معمولا با 16 آهنگ يا بيشتر ارائه می شوند نشان از قدرت و خلاقیت سردار اورتاج دارد . انگار به دنیا نیانده است جز ساختن آهنگ و ملودی و راه را برای خواننده گان دیگر هموار کردن و آنان را نیز بالا کشیدن.طرفدارانش به وی لقب امپراطور آهنگها رو داده اند که البته سردار خودش اصلا قبول نداره.

 

جوایزی که سردار تا حال از آن خود کرده است:

 برنده جایزه شبکه تلویزیونی "کرال"  به خاطر جوانترین هنرمند در سال 1994  
 انتخاب ترانه "پادشاه" به عنوان محبوب ترین ترانه از طرف مردم در سال 1997
برنده جایزه پروانه طلایی به علت هنرمند موفق در سال 1999
رنده جایزه شبکه تلویزیونی "کرال" به عنوان بهترین هنرمند مرد درعرصه موسیقی پاپ در سال 2000 
برنده جایزه اسکار رادیو و تلویزیون به خاطر برنامه تلویزیونی "همه با هم با سردار ارتاچ" در سال 2003

برنده جایزه MGD به خاطر برترین هنرمند پاپ در سال 2004     

برنده جایزه شبکه تلویزیونی "کرال" به عنوان بهترین هنرمند مرد درعرصه موسیقی پاپ در سال 2004 
برنده جایزه شبکه تلویزیونی "کرال" به عنوان پر فروش ترین آلبوم از این هنرمند در سال2004  

 

برنده جایزه الماس موباپ به خاطر فروش بالاترین فروش آلبوم "Nefes" در سال 2008

+ نوشته شده در  ساعت   توسط MEHRAN.ORTAC  |